Limassol

Limassol je s populací 228 000 lidí druhým nejlidnatějším městem Kyperské republiky. Co se geografické velikosti týká, je z kyperských měst největší. Leží v zálivu Akrotiri na jižním pobřeží ostrova. Limassol vznikl mezi dvěma starobylými městy Amathus a Kourion a během byzantské nadvlády byl znám jako Neapolis (nové město).

Limassol je největším kyperským přístavem. Stal se také jedním z nejdůležitějších center cestovního ruchu, obchodu a služeb. Je známý svou dlouhou kulturní tradicí. Nabízí široké spektrum aktivit, které je tu možno provozovat, početné množství muzeí i archeologických památek, a proto není divu, že přitahuje velké množství turistů, a to hlavně během letní sezóny. Limassol však na ně je připraven; vyskytuje se v něm celá řada hotelů a apartmánů.

V blízkosti starého města se v současné době staví velké přístaviště.

Turistický areál se nyní rozrůstá na východ od města. Na západě se nachází vojenská základna Akrotiri, část Britského zámořského teritoria Akrotiri a Dhekelia.

Podrobné informace si můžete přečíst také o dalším kyperském letovisku Agia Napa. Chystáte-li se na dovolenou k moři, užitečné mohou být i následující odkazy: Praslin, Costa Blanca, Costa Maresme, Alba Adriatica, Silvi Marina, Tsilivi, Nidri, Gouves, Rethymno, Acharavi, Jónské ostrovy, Egejské ostrovy, Moraitika, Hersonissos, Antálie a Port El Kantaoui.

©2024 Limassol Cestování.cz