Rozvoj turistického ruchu v Limassolu nastal po roce 1974, ve kterém turečtí útočníci obsadili hlavní turistická střediska na Kypru , Famagusta a Kyrenia .V tomto roce se Limassol také stal hlavním mořským přístavem Kyperské republiky; do té doby tuto roli zastávalo město Famagusta, které se nyní nachází v turecké části Kypru (Severokyperská turecká republika).
Limassol je základnou pro mnoho kyperských vinařských firem; nacházejí se tu totiž vinařské oblasti na jižních svazích pohoří Troodos (z nichž nejznámější je Commandaria). Zdejší vína a koňaky, vyráběné z hroznů, jsou vynikající kvality - získaly také několik ocenění na mezinárodních výstavách. Spotřeba vína mezi místními i zahraničními návštěvníky Kypru je značná. Velké množství se ho také vyváží do Evropy.
Město Limassol je největším průmyslovým centrem této oblasti. Nachází se v něm okolo 350 průmyslových podniků. Mezi hlavní odvětví průmyslu tu patří krejčovství, obuvnictví, potravinářství, kovoprůmysl, výroba nábytku, tiskovin, elektrických zařízení, plastových výrobků apod.
Limassol je také důležitým obchodním centrem, a to především díky přítomnosti britské vojenské základny v Episkopi a Akrotiri. Obchod je soustředěn v centru města a také v turistickém areálu podél pobřeží, který začíná ve starém přístavu a táhne se až k městu Amathus. Zde se také nachází většina hotelů, restaurací, cukráren, diskoték a jiných druhů zábavy.
V Limassolu najdeme dva přístavy, běžně označované jako starý a nový přístav. Nový přístav je největším ve svobodné části Kypru. Je 11 metrů hluboký a zdejší vlnolam má délku 1300 metrů. Je schopen současně pojmout až 10 lodí (záleží na jejich velikosti). Ve starém přístavu se vyskytuje vlnolam o délce 250 m a v současné době zde kotví jen malé lodě (hlavně rybářské).
Hlavními vývozními produkty jsou hroznové víno, víno, karob a citrusové plody. K hlavním dováženým výrobkům patří obiloviny, vozidla, stroje, textil, hnojiva apod.
Limassol má k dispozici velké množství pláží vhodných k opalování i plavání.
Limassol se pyšní jedním z 9 hradů, které lze na Kypru nalézt (další jsou ve městech Kolossi, Larnaca, Paphos, Famagusta, Kantara, Buffavento, St. Hilarion a Kyrenia). Postavili ho Byzantinci kolem r. 1000 n. l. Ze stejného období pochází i zdejší kaple. 12. 5. 1191 se tu oženil anglický král Richard Lví srdce se svou snoubenkou, princeznou Berengarií Navarrskou. Oba se poté zúčastnili třetí křížové výpravy.
Hrad sloužil v letech 1790 – 1940 jako vězení, nyní je v něm umístěno středovéké muzeum. Zdejší sbírka se týká období od roku 400 n. l. do r. 1870 n. l. Návštěvníci zde mohou vidět celou řadu exponátů: děla, výtvory dřevořezbářů ze 17. a 18. století, obrazy, náhrobní kameny, sochy, brnění, mince, keramické, skleněné i mramorové předměty a mnoho dalšího.
Archeologické muzeum v Limassolu představuje velmi zajímavou sbírku předmětů, které pocházejí z jeho okolí, a to z období neolitu až římské říše. Zmínit lze např. kamenné sekery z mladší doby kamenné a měděné, keramické výrobky a předměty ze starodávných měst Kourion a Amathus, zlaté šperky (náušnice, prsteny, náhrdelníky), mince, sochy, sloupy, vázy apod.
Muzeum lidového umění sídlí v krásně zachované staré budově v Limassolu. Představuje zajímavou sbírku kyperského lidového umění za poslední dvě století, např. národní kroje, gobelíny, výšivky, dřevěné truhly, vesty, pánské kabáty, městské kostýmy, náhrdelníky apod. Dohromady v šesti místnostech najdete přes 500 exponátů. Muzeum bylo založeno v roce 1985 a v r. 1984 mu byla udělena cena Europa Nostra.
Limassol se může pochlubit mimo jiné přítomností veřejných zahrad podél pobřežní silnice. Najdete zde bohatou vegetaci: eukalypty, borovice a cypřiše. Zahrady jsou navštěvovány jak místními obyvateli, tak i turisty. Uvnitř nich je malá zoo s jeleny, muflony, pštrosy, bažanty, tygry, lvy, opicemi, supy, pelikány a dalšími druhy zvířat. Nedaleko zoo se nachází malé historické muzeum a zahradní divadlo.
Twin Cities Park se pyšní sérií soch, jejichž autory jsou Řekové Costas Dikefalos, Thodoros Papayiannis, Yiorgos Tsaras, Vassilis Vassili, Christos Riganas, Kyriakos Rokos, Manolis Tsombanakis a Yiorgos Houliaras, Kypřané Kyriakos Kallis, Nikos Kouroussis, Helene Black a Maria Kyprianou, Izraelec Saadia Bahat, Němec Victor Bonato a Egypťan Ahmet El-Stoahy.